Proces verbal al sedintei CL 18.02.2016

încheiat azi 18 februarie 2016, cu ocazia desfăşurării şedinţei de îndată
a Consiliului Local al municipiului Petroşani, convocată prin Dispoziţia nr.220/2016, emisă de Primarul municipiului Petroşani.

La şedinţă participă domnul primar Florin Tiberiu Iacob – Ridzi, domnul viceprimar Florin Nicolae, domnul secretar – jr. Adrian Negoe, fiind prezenţi şefii compartimentelor de specialitate din cadrul Primăriei Municipiului Petroşani, ziarişti.
Sunt prezenţi un număr de 17 consilieri locali.
Lipsesc domnii consilieri:Mârza Florin şi Niţă Dorina

În conformitate cu dispoziţiile Hotărârii Consiliului Local nr.1/2016 preşedinte de şedinţă este domnul consilier Lupu Constantin

DL.CONS.LUPU:
-Supun la vot proiectul ordinei de zi :
-Cine este pentru? – 17 voturi

1.Proiect de hotărâre privind aprobarea preluării în folosinţă gratuită de la Societatea Naţională de Închideri Mine Valea Jiului S.A. a conductei de aducţiune Jupâneasa-incinta Minei Petrila pentru o perioadă de 6 luni.

DL.PRIMAR:
-Prezintă Nota de fundamentare.

DL.CONS.LUPU:
-Dacă aveţi discuţii, amendamente?
-Dacă nu sunt, supun la vot proiectul de hotărâre în forma prezentată de executiv:

-Cine este pentru? – 17 voturi
Se transpune în Hotărârea Consiliului Local nr.38/2016

DL.CONS.LUPU:
-Dacă aveţi alte discuţii?
-Dacă nu sunt, declar închise lucrările şedinţei consiliului local din data de 18 februarie 2016.

Petroşani, 18 februarie 2016

PRESEDINTE DE SEDINTA CONTRASEMNEAZA LUPU CONSTANTIN SECRETAR ADRIAN NEGOE