Anunt privind Planul de acţiuni pe anul 2010

A N U N Ţ

CONSILIUL LOCAL şi PRIMĂRIA MUNICIPIULUI PETROŞANI elaborează Planul de acţiuni pe anul 2010 din cadrul Planului strategic de dezvoltare socio-economică a municipiului Petroşani pe perioada 2007-2013 care fundamentează modul în care comunitatea îşi utilizează atât resursele existente, cât şi pe cele care vor fi generate.

Existenţa unui plan strategic de dezvoltare adaptat condiţiilor concrete ale comunităţii este foarte importantă pentru atragerea finanţărilor externe în perioada următoare.

Informarea populaţiei are loc prin afişe, anunţuri publicate în mass-media şi pe site-ul municipiului Petroşani.

Propunerile exprimate de dumneavoastră în calitate de cetăţeni responsabili pot fi adresate reprezentanţilor comunităţii în Comitetul de Dezvoltare Socio-Economică a municipiului Petroşani, consilierilor locali, pot fi transmise la Primăria municipiului Petroşani, str. 1 Decembrie 1918, nr. 93, fax: 0254.545903, e-mail: primaria.petrosani@upcmail.ro sau depuse direct, până în data de 23.11.2009.

Dezbaterea publică va avea loc în data de 23.11.2009, începând cu ora 12:00, în sala de marmură a Primăriei municipiului Petroşani.

Primar
Florin-Tiberiu IACOB-RIDZI